Z histórie Goji

Staroveká čínska superpotravina Goji alebo aj kustovnica čínska pochádza z Ázie.  Bobule Goji patria do čeľade ľuľkovité, ako napríklad aj paradajky a baklažán.

V tradičnej čínskej medicíne majú bobule Goji dlhú históriu užívania. Podľa starovekej čínskej legendy, sa pred viac ako 2000 rokmi jeden ľudový liečiteľ dostal do odľahlej dediny v oblasti Ningxia, kde spozoroval, v tej dobe nevšednú dlhovekosť obyvateľov dediny. Pri dlhodobom pozorovaní života dedinčanov si všimol, že do studní nachádzajúcich sa v tejto oblasti, padali z okolitých kríkov bobule Goji. Pitím vody zo studní prijímalo obyvateľstvo živiny uvoľnené z bobúľ a tomu pripisoval dlhý život dedinčanov.

Či už je legenda pravdivá alebo nie, kustovnica čínska je známa ako silný antioxidant s vysokým obsahom vitamínov, aminokyselín a stopových prvkov.

V Číne sa zväčša bobule zalievajú horúcou vodou a nechajú sa lúhovať podobne ako pri príprave čaju. V západných krajinách sa Goji podáva hlavne v sušenej podobe, pridaním do jogurtov, müsli alebo sa konzumuje priamo.

V Európe sa kustovnica čínska objavila začiatkom 90. rokov minulého storočia, kedy užívanie bobúľ spopularizovali miestne čínske komunity. Momentálne sa objavujú prvé pokusy pestovania kríkov v Španielsku a v Rumunsku, kde sú klimatické podmienky rovnako vhodné ako v Číne.